Peru Expedicion

WITAMY W PERU

Zadzwoń do nas przez Internet, Whats'up/Viber/Signal +51 945 742 792
                    Gadu-Gadu
Aktualnie w Limie jest: Saturday, 04-04-2020, godz. 06:06   •   18 PAŹDZIERNIK- wyjazd potwierdzony! Dołącz do nas!   •   Szukaj lotów z: Madrytu, Amsterdamu, Londynu. Nie ma tanich lotów z Polski.   •   JEDZIEMY: KOLUMBIA 28 LUTY - 10 MARZEC 2020   •   Mamy wolne miejsca! Małe grupy i lokalnego przewodnika!

PRZED WYJAZDEM

Przed wyjazdem przejrzyj dokladnie naszą stronę i zastanów się czy odpowiada Ci sposób w jaki podróżujemy. Wysylając do nas zgłoszenie o chęci udziału w wyjeździe potwierdzasz, że zapoznałes/aś się z charakterem naszych wypraw, akceptujesz sposób podróżowania i program wyjazdu.  Tramping naszym zdaniem to najlepsza forma turystyki i poznawania świata, ale nie każdemu odpowiada.

Następnie napisz do nas lub zadzwoń. Możesz wysłać e-mail z zapytaniem lub skorzystać z komunikatorów internetowych. Obecnie istnieje tyle sposobów komunikacji, że za darmo możesz zadzwonić do Peru i z nami porozmawiać. Nasz numer telefonu jest widoczny na stronie głównej. Obecnie używamy takich programów jak: skype, whats`up, viber, signal i gadu-gadu. Z pewnością masz któryś z nich na swoim telefonie lub komputerze.

Możesz też bardziej tradycyjnie wysłać do nas zgłoszenie chęci wyjazdu, korzystając z formularza kontaktowego, który znajduje się na dole tej strony. Wysłanie zgłoszenia do niczego Cią nie zobowiązuje informuje nas tylko o chęci wyjazdu.  Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy sie z Tobą w celu potwierdzenia. Jeżeli uzyskamy potwierdzenie to poprosimy Cię o wpłatę zaliczki rezerwacyjnej, której wysokość ustalimy w prywatnej rozmowie.

Dalej czekaj spokojnie, ale nie marnuj czasu. Zbieraj informacje o wyjeździe i kraju który zamierzasz zobaczyć. Pytaj nas o wszystko, rozmawiaj z nami przez Skypa, Instagram, Facebboka. Zainstalowaliśmy je na stronie nie po to by ładnie wyglądały, ale abyś mógł nam zaufać, poznać nas, porozmawiać i wyjaśnić wszelkie wątpliwości.

O Peru można opowiadać bez końca, dlatego przeglądaj fora internetowe, sprawdzaj przewodniki i czytaj książki. Możesz przeczytać opinie na naszym Facebooku i napisać do osób które już z nami były. Takie zainteresowanie zaprocentuje nabraniem pewności co do miejsc które chcesz zobaczyć i atrakcji, szaleństw których będziesz chciał spróbować na miejscu.

Jeśli takie samo zgłoszenie w tym terminie wyśle do nas wystarczająca ilość osób by potwierdzić grupę skontaktujemy się z Tobą. Jeśli tak się nie stanie zwrócimy Ci pieniądze. Gdy grupa zostanie potwierdzona każdy z uczestników otrzyma od nas szczegółowie informacje związane z wyprawą, plan trasy i porady jakie rzeczy warto ze sobą zabrać i jak to zrobić by plecak nie był zbyt ciężki.

Drugą część kosztów płacisz nam dopiero na miejscu w Peru w dolarach amerykańskich i stanowi ona wynagrodzenie lokalnego pilota/przewodnika za prowadzenie grupy i pokrywa wydatki z tym związane. I to wszystko.

Załatwiamy wszelkie formalności związane z wyprawą jak wykup biletów lotniczych, wizy, ubezpieczenia, niezbędne rezerwacje, noclegi itd ... – tak najczęściej biura podróży kuszą nieświadomych turystów dodatkowo zarabiając  pieniądze  i ukrywając faktyczne koszta.
Koszta udziału w naszych  wyprawach które podajemy są najniższe na rynku, dzieje się tak dlatego, że jesteśmy na miejscu w Peru, doskonale znamy ten kraj i tu prowadzimy naszą działalność. Prowadzimy grupy pod kierunkiem lokalnych przewodników, co sprawia, że podróżujemy tak jak tutejsi mieszkańcy , płacąc ceny jakie obowiązują miejscowych, a nie przyjezdnych turystów.

Taki sposób wyjazdu i uzyskanie tak niskich kosztów jest możliwy tylko dzięki przerzuceniu niektórych działań które wykonują biura podróży na uczestników wyjazdu.

1. Dlatego każdy z uczestników indywidualnie ubezpiecza się na czas wyjazdu. Duża liczba ubezpieczycieli i niskie ceny sprawiają, że nie powinno to stanowić problemu. Mozemy polecić jednego z ubezpieczycieli jezeli ktoś jest niezdecydowany. 

2. Mając dostęp do systemów rezerwacji i bierzące informacje o promacjach lotniczych pomagamy w kupnie biletu lotniczego, ale nie robimy tego za Ciebie.
Często biura podróży pobierają wysoką zaliczkę na poczet rezerwacji i kupna biletu mając z tego określoną prowizję i dodatkowy zarobek. My uznaliśmy to za zbytnie obciążenie budżetu. W dobie internetu i kart kredytowych każdy osobiście może zarezerwować sobie i wykupić bilet lotniczy bez pośredników.
W momencie potwierdzenia grupy informujemy o najtańszych formach dolotu, aktualnych promocjach i trasach przelotu. Jeżeli dla kogoś taka forma załatwienia transportu jest problemem możemy to zrobić tradycyjnie kupując bilet w imieniu uczestnika. Wtedy początkowa zaliczka na wyjazd jest po prostu wyższa.

Przygotuj sobie listę kilku czy kilkunastu miejsc, które chciałbyś zobaczyć w Peru. Wyjazd który planujesz dobiera się do warunków panujących w danym kraju, jeśli jest odwrotnie podstawą jest rozpoznanie terenu i maksymalnie wykorzystanie danego czasu, wszak urlop dostaje się najczęściej na 2-3 tygodnie.

Zapoznaj się z czasem na który przypadają lokalne święta narodowe, dni ustawowo wolne od pracy, karnawały, regionalne fiesty, uroczystości upamiętniające ważne wydarzenia. Nic tak nie wzbogaca wyjazdu jak udział w lokalnej imprezie wraz z mieszkańcami.

Czytaj i pytaj. Jeszcze więcej czytaj (książek, przewodników, relacji na portalach turystycznych, porad) i jeszcze więcej pytaj( ludzi którzy już tam byli, podróżników i turystów). Od tego są fora internetowe i portale turystyczne. Niektóre miejsca wyglądają dobrze tylko na zdjęciach i szkoda marnować na nie czas. Inne są zupełnie nieznane, a warto im poświęcić i czas i pieniądze.

Kup dobrą mapę kraju i przewodnik. Informacje o Peru bywają sprzeczne, mapy często mylnie pokazują drogi nieasfaltowe jako asfaltowe lub takie których w ogóle nie ma. Z przewodnikami jest podobnie, raz że nie pokazują najtańszych możliwości i połączeń, dwa że noclegi polecane przez przewodniki są zapełnione i droższe niż te niepolecane. Mapy wydawnictwa Pascal: Ameryka Południowa- Północ i Bezdroża są jednym z lepszych rozwiązań.

 

Pobierz formularz

CURRENCY RATES
Powered by ExchangeRates.org.uk
Mapa
Radiowy Klub Obieżyświata1KochamyPeruTripCONNECTRadio Koszalinibermaxx