Peru Expedicion

WITAMY W PERU

Zadzwoń do nas przez Internet, Whats'up/Viber/Signal +51 945-742-792
                    Gadu-Gadu
Aktualnie w Limie jest: Sunday, 05-07-2020, godz. 09:04   •   Zbieramy grupy na tą jesień i zimę do Peru i Kolumbii.   •   Przebukuj loty lub bilety od października tego roku i na kolejne miesiące.   •   Obecnie zbieramy chętnych na Peru: październik/listopad/grudzień i Kolumbię: grudzień/styczeń/luty/marzec   •   Mamy wolne miejsca! Małe grupy i lokalnego przewodnika!

PERU TRAMPING

Tramping to taka  forma turystyki, zarówno indywidualnej jak i wyjazdu zorganizowanego, która polega na podróżowaniu bez pośrednictwa biura podróży w oparciu o  miejscowych przewodników, lokalne środki komunikacji, tanie hotele/hostale i wyżywienie we własnym zakresie.

Dlatego też jest to najtańsza forma turystyki wyjazdowej mająca na celu prawdziwe poznanie miejscowej kultury, kontakt z mieszkańcami i zwiedzanie miejsc atrakcyjnych i ważnych zarówno historycznie jak i przyrodniczo. Wybierając sie na tramping nie należy oczekiwać komfortu oferowanego przez standardowe wycieczki, ale być nastawionym na trudy podróży, zaskakujące zmiany w planie wyprawy, odkrywanie nowych miejsc których nie ma w książkowych przewodnikach, a które polecają lokalni mieszkańcy.

W naszym rozumieniu tramping to włóczęga z plecakiem, zaspokajanie ciekawości poprzez kontakt z drugim człowiekiem, odkrywanie „nieznanego” i egzotycznego, zarówno kuchni, smaków, barw, tradycji jak i spojrzenia na świat. To sposób podróżowania który pozwala dziwić się temu co dookoła i nieustannie wypatrywać co przyniesie nam droga za zakrętem.

Podczas naszych wypraw spontanicznie bierzemy udział w wydarzeniach które spotykają nas na trasie, bo tylko one autentycznie pokazują życie lokalnych społeczności. Czasami są to barwne karnawały, fiesty i dni miasta, zaglądamy na wesele w peruwiańskiej rodzinie, sprawdzamy projekty społeczne w limańskich slamsach i ocieplanie andyjskich chat na zimnym Altiplano.

Organizując wyjazdy za cel stawiamy sobie podróżowanie za niewielkie pieniądze. Uzyskanie niskich kosztów jest uzależnione od stylu podróżowania, znajomości terenu i dobrego pilota/przewodnika.
 

W jaki sposób podróżujemy?
Korzystamy ze wszystkim możliwych środków transportu, w mieście będzie to transport miejski (autobusy,riksze, taksówki). Na długich odcinkach wynajmujemy busa, tam gdzie trzeba zboczyć z trasy samochód 4x4, w amazońskiej puszczy łodzie. Nie unikamy dachu ciężarówki, grzbietu konia gdy trzeba lub zwykłego stopa. Każdy transport jadący do celu jest dobry, a droga wpisana jest w wielką przygodę.

Gdzie śpimy?
Noclegi organizujemy na miejscu najczęściej w hostelach klasy turystycznej. Każdy z uczestników będzie mógł skorzystać z miejsc polecanych przez Pilota lub zupełnie indywidualnie wybrać hotel który mu się podoba. Każdy płaci za siebie stosownie do standardu noclegu i tego ile mu się uda wytargować. Dla urozmaicenia tam gdzie to możliwe śpimy na dachach lub tarasach naszych kwater, na plaży, pod gołym niebem lub w domu lokalnych mieszkanców.

Jak się żywimy?
Ameryka Południowa, a szczególnie Peru słynie z różnorodności lokalnej kuchni. Każdy region oferuje inny rodzaj pożywienia dlatego staramy sie korzystać z jadłodajni przeznaczonych dla „miejscowych”, podpatrzeć ich sposób jedzenia, próbować potraw polecanych przez tubylców.
Pozwala to poznać autentyczny smak potraw, nie zmieniony pod podniebienie turysty i rytuały związane z posiłkiem. Każdy zamawia tylko to na co ma ochotę, przeciaż podróżować można również kulinarnie, a po powrocie wzbogacić własną kuchnię i zaskoczyć przyjaciół.


Co zobaczymy?
W peruexpedicion ogromną wagę przywiązujemy do swobodnego podróżowania, dotykania „innego” własnymi zmysłami, subiektywnego odkrywania rzeczy które nas interesują. Jesteśmy bardzo elastyczni, dlatego oprócz pewnego „szkieletu”, planu trasy na który zgadzają sie uczestnicy jeszcze przed wyjazdem każdy na miejscu ma wolność w wyborze atrakcji które go interesują i spędzania własnego czasu.
Jeśli ktoś indywidualnie decyduje się zwiedzać jakieś miejsce Pilot wytłumaczy jak dojechać, zorganizuje transport i pomoże w kupnie biletów wstępu. Często taka wycieczka fakultatywna jest „perełką” całej wyprawy, a my wciągamy ją na listę „rzeczy koniecznych do zobaczenia” następnym razem.

Trudy podróży i niebezpieczeństwa.
Każda wyjazd niesie ze sobą ryzyko. Poznajemy świat z jego dobrym i złymi stronami. Czasami nie będzie sterylnie czysto, brak klimatyzacji i brudna toaleta. Rzeczy, które dla nas stanowią problem dla miejscowych są zupełnie naturalne. Brak ciepłej wody pod prysznicem, niedoprana pościel, posiłki przygotowywane w niehigienicznych warunkach są nieodłącznym emelentem każdej wyprawy. Przed podjęciem decyzji o wyjeździe musimy zapytać sami siebie, czy przez te kilkanaście dni wielkiej przygody jesteśmy w stanie poświęcić swój komfort i wygodę na rzecz aktywnego wypoczynku i trudów podróży. Jeśli tak, zapraszamy do nas.


Pilot/Przewodnik
Nad prawidłowym przebiegiem wyprawy czuwa pilot. Jego obowiązkiem jest zorganizowanie uczestnikom transportu, pomoc przy wyszukaniu noclegów, biletów wstępu i takim zorganizowaniu czasu, by zrealizować punkty programu. Powinien udzielić informacji o przepisach obowiązujących turystów i podstawowej informacji krajoznawczej. Jest negocjatorem w sytuacjach konfliktowych w grupie, warunkowo pełni rolę tłumacza.
Pilot korzysta z przewodników! Nie jest on przewodnikiem dlatego nie oprowadza po zabytkach. Zgodnie z prawem niektórych krajów na miejscu mogą oprowadzać tylko lokalni przewodnicy, czasami nawet w każdym regionie inni. Upraszczając: każdy chce zarobić. Złamanie tego zakazu grozi pilotowi/przewodnikowi odebraniem licencji.

 


 
Tramping 1
Tramping 2
Tramping 3
Tramping 4 Tramping 5
CURRENCY RATES
Powered by ExchangeRates.org.uk
Mapa
Kawa z PeruPeru NieruchomościTripCONNECTRadiowy Klub Obieżyświata1KochamyPeruRadio Koszalin