+48 501 751 956

  • facebook
  • youtube
  • instagram

Peru bez biura podróży

Peru Wakacje

Wakacje w Peru z polskimi przewodnikami mieszkającymi na miejscu

Spróbować świnkę morską w Peru to tradycja
Stada lam i alpak podczas wyjazdu do kanionu colca w Peru
Jezioro Titikaka - atrakcje Peru południowego
Zejście na dno kanionu Colca do Oazy Sangalle
Dzikie zwierzęta w okolicach Iquitos podczas wyprawy do Amazonii

Odpowiedź na to dlaczego z nami powinieneś poznawać Peru jest bardzo prosta: bo znamy się na Peru najlepiej ze wszystkich polskich agencji turystycznych oferujących wycieczki w tej części świata. Dodatkowo dajemy Ci pełną wolność w czasie wyjazdu odnośnie trasy i zwiedzanych miejsc. To Twoja wyprawa i wakacje więc możesz je zmieniać w trakcie  ich trwania. Nie znajdziecie nikogo kto oferuje taką formę wyjazdu, formę w której na miejscu sami płacicie za siebie i tylko za to z czago korzystacie.

Dlatego też mamy ceny nie do pobicia, bo już na starcie jesteśmy tańsi około 25% od każdego zewnętrznego biura podróży przez sam fakt bycia na miejscu. Dodatkowo nie narzucamy żadnej marży, bo podróżując z nami sami kupujecie sobie bilety wstępu, bilety autobusowe, płacicie w hotelach, czy restauracjach.

Wyprawy do Peru z biurami podróży ograniczają, a każdy z nas chciałby wolności w podejmowaniu decyzji dotyczących własnego życia, gdzie je spędzić, dokąd jechać  na wakacje i w jaki sposób to zrobić. Marzymy o swobodnym podróżowaniu z możliwością zmiany trasy, spontanicznym poznawaniu nowych miejsc, udziale w wydarzeniach które stawia przed nami wyprawa.

Równie ważne jest, by to zrobić za niewielkie pieniądze, w dobrym towarzystwie, aby dotknięcie egzotyki z drugiego końca świata było w zasięgu ręki każdego z nas. Dlaczego z nami można zrealizować te marzenia, chodzić po amazońskiej puszczy lub zwiedzać zaginione miasta jak Machu Picchu ( Maczu Pikczu) wyjaśniamy poniżej.

Przygotowując model biznesowy naszaj agencji musieliśmy uwzględnić zmiany którym ulega nasz świat. Nowe technologie, usługi bankowe, internet, sprawiają, że podróże są łatwe jak nigdy dotąd. Świat się skurczył, a my mamy dostęp do wiekszej ilości informacji o miejscach które warto odwiedzić, sposobach dojazdu i możliwościach realizacji naszych marzeń.

Postanowiliśmy wykorzystać te wszystkie zmiany dla zaproponowania Państwu nowej formy turystyki, takiej, która nie obciąży podróżnika żadnymi kosztami, oprócz tego niezbędnego, czyli wynajęcia lokalnego przewodnika.

Zrozumieliśmy, że tradycyjna forma wycieczki proponowana przez biura podróży nie odpowiada nie tylko nam i naszemu pojmowaniu zwiedzania świata, ale również tysiącom innych ludzi, którzy cenią sobie swobodę i spontaniczność, a przede wszystkim spotkanie z nieznaną kulturą. Po za tym takie klasyczne zwiedzanie z biurem ma jedną Wielką Wadę- jest drogie 😭

Dlatego pierwszą rzeczą z której zrezygnowaliśmy w naszej agencji są prowizje. Jakiekolwiek!

Każdy z nas podróżujących, wykupując wycieczkę u tour operatora płaci na utrzymanie pracowników tej firmy, ale nie tylko. Na cenę naszej wycieczki wpływ mają różne prowizje takie jak opłata za rezerwacje biletu lotniczego, ubezpieczenie, wynagrodzenie pilota, który będzie z nami od początku do końca. Płacimy więc również za koszty pobytu tego pilota, jego przelot, wyżywienie i kilka innych rzeczy których nie jesteśmy świadomi. Wszystko to sprawia, że koszty naszego wyjazdu są bardzo wysokie, bo dodatkowo płacimy za kilka zbędnych rzeczy.

My jesteśmy na miejscu, więc u nas nie płacisz za to wszystko ani grosza!

Większość tradycyjnych biur podróży jak i część polskich biur trampingowych mają sztywny program zwiedzania, ułożony co do minuty. Dzieje się tak dlatego, że rezerwacja hoteli, transportu i posiłków w restauracjach kosztuje, wymaga wpłaty wcześniejszych zaliczek i punktualności.
Dlatego też turyści są obwożeni w autobusie trochę jak w klatce od atrakcji do atrakcji aby zdążyć „zaliczyć”  wszystko,  mając  10 minut na zdjęcia i 5 minut na przemowę przewodnika.

Z nami jesteś panem własnego czasu!

Oprócz „żelaznych punktów programu” na które zgadza się cała grupa jeszcze przed wyjazdem, podczas podróży z nami masz pełną swobodę zwiedzania miejsc, które Cię interesują. Ogladasz co chcesz i płacisz za co chcesz.
Na przykład: w Arequipie jedni mogą wchodzić na wulkan Misti, inni jechać do kanionu Colca, a kolejni  skorzystać z raftingu. Mogą też nic nie robić. Jeżeli grupie spodoba się jakieś miejsce zostajemy dłużej, jeżeli nie, jedziemy dalej. Normalnym jest, że jednych interesują muzea i kościoły, a innych sporty ekstremalne i życie ulicy. Każdy robi tylko to na co ma ochotę.

We wszystkim pomaga nasz doświadczony pilot/przewodnik, aby każdy cieszył się tylko tym na co ma ochotę!

Zmorą wszelkich wyjazdów są duże grupy uczestników. Złe towarzystwo potrafi zepsuć najlepszy wyjazd, a jeden pilot opiekujący się kilkunastoma osobami to nieporozumienie.
W peruexpedicion postawiliśmy na poznanie i odkrywanie nieznanego, dlatego nasze grupy są niewielkie, kameralne, najczęściej 6 – 12 osobowe lub mniejsze. Zapewnia to nam mobilność, dobrą atmosferę, a nasz pilot zawsze ma czas dla każdego z uczestników wyjazdu.
Mało tego, organizujemy wyprawy indywidualne, gdyż wielu z Was chciałoby jechać, lecz nie ma towarzysza podróży, lub z różnych względów osoba towarzysząca jechać nie może.

Z nami to nie problem! Można przecież jechać tylko z przewodnikiem, a on jest już tu na miejscu w Peru!

Tramping, czyli sposób podróży który proponujemy sprawia, że koszty takiego wyjazdu są niskie. Jesteśmy obecnie najtańszą polską agencją trampingową, tam gdzie inne biura mówią, że do kosztów wycieczki należy doliczyć jeszcze koszty przelotu, my już dawno zamknęliśmy wycenę i podróżujemy tydzień dłużej.

Sidebar