Peru Expedicion

WITAMY W PERU

Zadzwoń do nas przez Internet, Whats'up/Viber/Signal +48 501-751-956
                    Gadu-Gadu
Aktualnie w Limie jest: Tuesday, 28-06-2022, godz. 13:00   •   Zbieramy grupy na wrzesień i październik!   •   W 2022 po Peru kameralnie. Bus i małe grupy.   •   Sam sobie płacisz za hotele, jedzenie i atrakcje   •   Wybierz datę wyprawy i atrakcje. My zajmiemy się resztą

Wyprawa: Busem przez Peru

Kameralny wyjazd po najsłynniejszych peruwiańskich atrakcjach. Musi być co najmniej 6 osób. 

Warunkiem wyjazdu jest bezpośrednia rozmowa z nami przez komunikatory internetowe i dostępność miejsc w naszym busie. Dzwonić do skutku, codziennie po godzinie 18:00 czasu polskiego.

Celem wyprawy jest : przeżyć przygodę i zobaczyć najsłynniejsze peruwiańskie atrakcje.  Wyjazd dla osób lubiących fotografię  i  trochę aktywności fizycznej podczas zwiedzania. Nauczymy się przyżądzać cebiche i pisco sour, oraz zaliczymy kilka lekkich trekkingów.

Jeżdżąc prywatnym busem będziemy poznawać Peru współczesne i jego historię. Zaczniemy od jednego z siedmiu nowych cudów świata Machu Picchu i Cusco, archeologicznej stolicy Ameryki Południowej. A później będzie tylko lepiej: dla chętnych Kolorowe Góry, Titikaka, kondory w kanionie Colca, tajemnicze linie Nazca, Reserva Nacional de Paracas i mucho mas. 

Wyprawa dla każdego komu nie przeszkadza czasami brak internetu, czy noc bez ciepłej wody. Zobaczymy bardzo dużo, spróbujemy jeszcze więcej. Wyjazd przygodowy z prywatnym transportem prowadzony przez Polaków z Peru.

 

Jak to będzie mniej więcej wyglądało

Dzień 1 Odbieramy Was z lotniska w Limie i jedziemy do miejsca zakwaterowania. Lima kolonialna, lub dzielnica Miraflores. Spotkanie poznawczo- organizacyjne ze wszystkimi uczestnikami, omówienie planu na następny dzień. Odpoczynek przy czymś orzeźwiającym do picia nocleg.

Dzień 2 Transfer na lotnisko i przelot do Cusco. Po wylądowaniu od razu przejazd tysiąc metrów niżej do Ollantaytambo w Świętej Dolinie Inków. Musimy się zaaklimatyzować i przyzwyczaić do wysokości dlatego będziemy pić herbatę z liści koki i  muni które pomagają w objawach choroby wysokościowej.

Po drodze zatrzymamy się w Chinchero odwiedzając comunidad, czyli społeczność andyjską, aby poznać ich zwyczaje i Salineras, czyli misy solne przetrwałe od czasów Inków. Po dojeździe na miejsce zakwaterowanie i spacer po miejscowości. Targowisko, ruiny twierdzy, kupno biletu na pociąg turystyczny do Aguas Calientes. Zmęczenie i różnica czasu da znać o sobie. Nocleg.

Dzień 3 Wcześnie rano jedziemy piękną doliną rzeki Urubamba panoramicznym  pociągiem do Aguas Calientes.

Na miejscu kupimy bilet na busa którym wjedziemy do słynnych ruin. Zgodnie z najnowszymi obostrzeniami grupy są zobowiązane wziąć lokalnego przewodnika z przed wejścia do ruin i poruszać się tylko wyznaczonymi ścieżkami. Żaden inny przewodnik w tym nasz nie może oprowadzać po Machu Picchu!

Po zwiedzeniu poszczególnych sektorów i świątyń zrobimy czas wolny na indywidualne poznawanie Zaginionego Miasta  i umówimy się na obiad w restauracji na dole. Po obiedzie ruszymy w drugą stronę do Hydroelektryki. Czeka nas 11 km marsz przez dżunglę wzdłuż torów kolejowych. Po dotarciu na miejsce krótki przejazd do miejscowości Santa Teresa.

Odpoczynek. Wieczorem gorące wulkaniczne źródła. Musimy "wymoczyć" wysiłek dzisiejszego dnia przy dobrych opowieściach i egzotycznych drinkach.

 

Dzień 4 Organizujemy busa i wracamy do Cusco. Czeka nas przejazd przez Andy widowiskową trasą z przepaściami, ośnieżonymi szczytami i przełęczą ponad 4.430m n.p.m Po drodze odwiedzimy producenta herbaty i lokalny browar z rzemieślniczym piwem do którego dodają liście koki i lokalne zioła. Po dojeździe na miejsce odpoczynek w hotelu. Wieczorem wyjście na miasto i kolacja w lokalu z muzyką na żywo.

Dzień 5 Całodzienne zwiedzanie Cusco. Zaczniemy od punktu widokowego Christo Blanco z którego zobaczymy panoramę miasta. Następnie spacerem wzdłuż twierdzy Sacsaywaman zejdziemy do Plaza de Armas i zaczniemy zwiedzać dzielnicę San Blas. Odwiedzimy indiański targ San Pedro, Muzeum Kawy, Plac św. Franciszka. Zjemy dobry obiad. Chętni będą mogli pójść do świątyni słońca Coricancha. Po południu czas wolny. Dla zainteresowanych organizujemy fakultatywny wyjazd następnego dnia na Kolorowe Góry Vinicunca lub Palcoyo z lokalną agencją. Kolacja i nocleg.

Dzień 6 (rezerwowy) Dzień przeznaczony na fakultatywny wyjazd na Kolorowe Góry. Baaardzo wcześnie rano bus z lokalnej agencji odbierze chętnych z hotelu i pojedziecie na wymagający trekking (ponad 5 tyś. metrów n.p.m) na całodniową wycieczkę. Pozostali uczestnicy grupy w tym czasie zobaczą z naszym przewodnikiem okolice Cusco. O umówionej godzinie podjedziemy pod grupę wracającą z Kolorowych Gór aby "przejąć ich" z drogi powrotnej i dalej razem ruszymy w stronę Puno. Nocleg tam gdzie uda nam się dojechać. Być może będzie to Siquani, Ayaviri lub Juliaca.

Dzień 7 Zwiedzamy miejsce archeologiczne Sillustani. Zobaczymy niezwykłe cmentarzysko "Chullpas" nad jeziorem Umayo. Odwiedzimy chatę peruwiańskiego chłopa mieszkającego na altiplano. Zatrzymamy się na punkcie widokowym Puma Uta.  Dojazd do hotelu w Puno i zakwaterowanie. Najwyżej położony nocleg na trasie więc możliwe objawy choroby wysokościowej. Spacer po mieście i kolacja. Jeżeli starczy czasu wizyta na pływających wyspach Uros, jeżeli nie zrobimy to następnego dnia.

Dzień 8 Wycieczka na pływające wyspy ludu Uros położone na jeziorze Titikaka. Odwiedzimy dwie wyspy, poznamy ich historię, zwyczaje i obecny sposób życia. Przebierzemy się w oryginalne stroje. Będzie możliwość przepłynięcia się łodzią trzcinową i dostanie pieczątki do paszportu. Po powrocie obiad w jednej z lokalnych restauracji i około godziny 14:00 ruszymy w stronę kanionu Colca. Późno wieczorny dojazd na miejsce i nocleg w miejscowości Chivay.

Dzień 9 Zwiedzanie kanionu Colca. Około 06:00 rano pojedziemy do sąsiedniej miejscowości Yanque na pokaz ludowych tańców. Później ruszymy na Cruz del Condor punkt widokowy z którego jeżeli będziemy mieli szczęście zobaczymy te królewskie ptaki. Następnie wizyta w Maca- andyjskiej wiosce gdzie sprubujemy drinka z kaktusa i postoje na wielu punktach widokowych.

Obiad w formie bufetu złożony z dań kuchni kreolskiej, a po obiedzie, jeżeli się wyrobimy wizyta w gorących wulkanicznych źródłach. Po południowy przejazd do Arequipy. Zakwaterowanie. Nocny spacer po mieście.

Dzień 10 Zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta w Peru, Arequipy. Z rana skorzystamy z pralni aby wyprać znoszone ubranie. Zaczniemy od wizyty na lokalnym targowisku gdzie zjemy śniadanie w formie "salteńas", czyli empanad i bułki z prażonym prosiaczkiem. Wszystko to zapijemy świeżo wyciskanym sokiem z takich owoców jak chirymoya, guanabana, lucuma, lulo, czy aguaje.

Następnie odwiedzimy producenta wyrobów z lamy i alpaki, wejdziemy na dach Katedry, a dla chętnych zorganizujemy rafti ng, czyli spływ pontonami po rzece. Pasjonaci historii będą mogli odwiedzić klasztor św Katarzyny lub muzeum Andyjskie.

Po południu czas wolny. Wieczorem wyjscie do jednego z klubów z muzyką na żywo.

Dzień 11 Dziś czeka nas najdłuższy przejazd podczas wyjazdu. Słynną trasą Panamerykańską ruszymy na północ do miejscowości Nazca. Staniemy na śniadanie w miejscowości Camańa w dolinie rzeki Okońa zobaczymy plantacje ryżu i spróbujemy krewetek rzecznych. W Sacaco czekają na nas szczątki prehistorycznych wielorybów na pustyni, a w Yauca pyszne oliwki. Dojazd późnym wieczorem na miejsce. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 12 Wszyscy chętni będą mogli zobaczyć linie Nazca z loku ptaka. Pojedziemy na lotnisko, wsiądziemy w awionetkę i polatamy nad pustynią oglądając rysunki i piękne krajobrazy. Następnie ruszymy w stronę stolicy peruwiańskiego wina- Ica.

Tam zakupimy kilka butelek na wieczór i przemieścimy się do pobliskiej oazy o nazwie Huacachina. Dla tych którym brakuje adrenaliny zorganizujemy przejażdżkę pojazdami buggy po wydmach w miejscu gdzie dawniej odbywał się rajd Dakar.

Będzie można również zjeżdzać z wydm na desce (sandboarding). Po szaleństwach pustyni zimne piwo przy basenie i ruszamy dalej do Paracas. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży, duży taras i nocne Polaków rozmowy przy peruwiańskim winie.

Dzień 13 Oglądamy pingwiny i lwy morskie na Islas Ballestas. Po śniadaniu łodzią motorową wypłyniemy na Ocean Spokojny, aby podglądać życie morskich zwierząt. Będą tysiące ptactwa w tym pelikany i głuptaki, będą pingwiny Humboldta, uchatki patagońskie, delfiny, kraby itd.. Po atrakcji przejazd do Limy. Zobaczymy kolonialną część miasta zjemy pożegnalny obiad. Nasza przygoda w Peru dobiegnie końca. Transfer na lotnisko i lot powrotny do domu.

Dzień 14 (rezerwowy) Odpoczynek, spokojnie zwiedzanie Limy. Wylot z Peru. 

Uwagi:

a) Nie możemy zagwarantować, że wszystkie miejsca wymienione w planie trasy będą otwarte. Tak by to wyglądało przed pandemią, ale obecnie rząd może zamknąć każde z nich z dnia na dzień. Powoli wszystko wraca do normy, ale przyjedźcie z nastawieniem, że nie wszystko musicie zobaczyć, bo liczy się przygoda i dobra zabawa. Z nami na pewno będą modyfikacje planu, bo dostosowujemy się do sytuacji na miejscu i nie mamy wpływu na  tę pandemiczną histerię.

b) Transport prywatny na całej trasie nie obejmuje taksówek z/i na lotniska. Możemy je (taksówki) zorganizować i są to groszowe sprawy, ale są to osobne firmy, więc za kurs płacicie bezpośrednio taksówkarzowi.

c) Program dnia pierwszego i ostatniego będzie ustalany na bieżąco w zależności od biletów lotniczych. Po drodze będzie dużo atrakcji nie ujętych w planie: (Puerto Inca, szkielety prehistorycznych wielorybów na pustyni, misy solne Maras) itd.. które będziemy realizować jeżeli starczy nam czasu. O wszystkim decyduje pilot prowadzący grupę.

  

Koszta i warunki wyjazdu: o uczestnictwie w wyjeździe decyduje kolejność zgłoszeń i rozmowa bezpośrednia. Grupa musi być mobilna i kameralna, maksymalnie 6 - 12 osobowa.
Cena zależy od liczby uczestników i w całości będzie podana jak się zbierze grupa co najmniej 6 osób.

Koszta rozkładają się następująco:

* Bus + kierowca i honorarium dla przewodnika - ? (zależy od ilości osób w grupie)
* 60 usd/na osobę ze sobą na dzień pobytu w Peru (hotele, jedzenie i bilety wstępu)

Informacje dodatkowe: 2022 będzie najlepszy na odwiedzenie Peru. Mało turystów jeszcze dobre ceny. Przelot każdy z uczestników organizuje we własnym zakresie, my odbieramy Was na lotnisku w Limie. Listę rzeczy potrzebnych do zabrania prześlemy jak będziemy mogli potwierdzić wyjazd. Wyjazd można przedłużyć o kilka dni pobytu wedle własnego uznania.

 

 

CURRENCY RATES
Powered by ExchangeRates.org.uk
Mapa
Kawa z PeruKochamyPeruPeru Nieruchomości
cookie info

Wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies), aby ułatwić Ci korzystanie z serwisu. Możesz wyłączyć ten mechanizm w dowolnym momencie w ustawieniach przeglądarki.

ok, akceptuję