Peru Expedicion

WITAMY W PERU

Zadzwoń do nas przez Internet, Whats'up/Viber/Signal +51 945 742 792
                    Gadu-Gadu
Aktualnie w Limie jest: Saturday, 04-04-2020, godz. 05:44   •   18 PAŹDZIERNIK- wyjazd potwierdzony! Dołącz do nas!   •   Szukaj lotów z: Madrytu, Amsterdamu, Londynu. Nie ma tanich lotów z Polski.   •   JEDZIEMY: KOLUMBIA 28 LUTY - 10 MARZEC 2020   •   Mamy wolne miejsca! Małe grupy i lokalnego przewodnika!

INFORMACJE

Peru jest kolebką najstarszych kultur jakiekolwiek chodziły po Ziemi.  Natura wyposażyła ten kraj we wszystko, co posiada: cenne minerały, egzotyczne kwiaty, zioła przywracające zdrowie, ptaki i zwierzęta, jakich nigdzie indziej się nie spotyka.
Poniżej podajemy zestaw podstawowych informacji o kraju Inków mając nadzieję, że ta różnorodność biologiczna, bogactwo historii i życzliwość obecnych Peruwiańczyków skłonią do zastanowienia się nad możliwością przyjazdu do tego kraju.

Położenie geograficzne Peru jest tak zróżnicowane, że stawia ten kraj na pierwszym miejscu pod względem różnorodności terenu, a biorąc pod uwagę wielkość obszaru Peru zajmuje trzecie miejsce w Ameryce Południowej po Brazylii i Argentynie.

Mapa Peru


Mamy więc tu  pustynie usiane ruinami starożytnych kultur, Ocean Spokojny obfity w różnorodne organizmy, góry Andy i ośnieżone szczyty lodowców, wysokogórską płaską powierzchnię Altiplano na której wypasają się stada lam i alpak, jak i dżunglę, wiecznie zieloną puszczę pokrywającą większą część kraju. Na wschodnich stokach Andów schodzących łagodnie w stronę zielonego lasu występują mikroklimaty, które zależnie od wysokości zapewniają wieczną wiosnę lub wieczne lato przez cały rok.

Od północy Peru graniczy z Ekwadorem i Kolumbią, od wschodu z Brazylią, od południowego wschodu z Boliwią, z Chile od południa, a z Oceanem Spokojnym od zachodu.
To właśnie w Peru swój bieg zaczyna rzeka Amazonka, a znajdujące się na terenie Peru i Boliwii żeglowne jezioro Titicaca jest najwyżej położonym jeziorem na świecie. Również tutaj znajdują się dwa najgłębsze kaniony na świecie Cotahuasi i Colca , wznoszą się imponujące ruiny Kuelap, Machu Picchu i Gran Pajaten.

Powierzchnia Peru rozciąga się na 1,285,215 km kwadratowych i jest cztery razy większa od powierzchni Polski. Liczba mieszkańców to 28,3 miliony z czego 1/3 mieszka w stolicy Limie. Język którym posługują się Peruwiańczycy to hiszpański, quechua, aymara i języki etniczne z puszczy amazońskiej. Walutą obiegową jest Sol peruwiański, ale również można płacić dolarami amerykańskimi.

Według danych z miesiąca marca 2009r. na terenie Peru znajduje się dziesięć miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO ! Ponadto są już zaawansowane pewne procedury na rzecz wpisania na listę miejsc takich jak Wielki Szlak Inków czy Qhapaq Nañ. Pod tym względem Peru nie ma sobie równych w całej Ameryce Południowej, a miejsca te to kolejno: miasto Cusco, Machu Picchu, kompleks archeologiczny Chavin, Park Narodowy Huascaran, strefa archeologiczna Chan Chan, Park Narodowy Manu, historyczne centrum Limy, Park Narodowy doliny rzeki Abiseo, linie Nazca, historyczne centrum miasta Arequipa.

W Peru organizuje się ponad 3.000 świąt ludowych rocznie, jest to szeroka gama uroczystości obchodzonych z różnych okazji i upamiętniających rozmaite wydarzenia. Święta i związane z nimi zwyczaje ukazują całe bogactwo kultury, którym tętni kraj, gdzie uroczystości o tysiącletniej tradycji nabierają pewnych bardziej nowoczesnych cech zróżnicowanego społeczeństwa peruwiańskiego.
Święta organizowane są na przestrzeni całego roku i praktycznie we wszystkich regionach kraju, dlatego też scenografia i otoczenie, w którym się odbywają, obfitują w bogactwo barw i ukazują wielką różnorodność kraju.

Administracyjnie kraj podzielony jest na 24 departamentos i jedną prowincję konstytucyjną Callao. Na większości obszaru Peru występuje klimat równikowy: wybitnie wilgotny w Amazonii i suchy górski w Andach. Całe wybrzeże od Chile na południu po granicę z Ekwadorem to pustynia o klimacie zwrotnikowym suchym, na co wpływ ma zimny Prąd Peruwiański.
Podzielone jest w końcu Peru na trzy duże krainy geograficzne Costa, Sierra i Selva, które zróżnicowane gospodarczo, przyrodniczo i etnicznie stanowią mieszankę tradycji , religii i fascynującej historii będącej doskonałym argumentem do uprawiania turystyki.

Informacje 1               Informacje 2
 Informacje 3               Informacje 4
Informacje 5               Informacje 6
Peru. Jeden kraj wiele tajemnic.
CURRENCY RATES
Powered by ExchangeRates.org.uk
Mapa
Radio KoszalinibermaxxTripCONNECTRadiowy Klub Obieżyświata1KochamyPeru