+48 501 751 956

  • facebook
  • youtube
  • instagram

Peru podróżnicy

Wycieczki do Peru i Boliwii dla każdego

Peru - wycieczka objazdowa, tramping czy podróż prywatnym samochodem do Machu Picchu ?

Tarasy uprawne w Pisac
do Maczu Pikczu przez Hydroelektrykę
Zwiedzanie Nasca- wycieczka objazdowa
Wycieczka nad jezioro Titikaka w Peru

Wymyślając naszą usługę polegającą na wynajmowaniu przewodników którzy będą oprowadzać turystów po Peru zakładaliśmy wyprawy niskobudżetowe z plecakiem. Frazy Peru wyprawy lub wyprawa do Peru oznaczały dla nas wyjazdy trampingowe podczas których grupa chętnych osób spotyka się z nami na miejscu w Limie i od tego czasu jest pod opieką naszego polskojęzycznego przewodnika.

Każdy z uczestników płaci podczas podróży za siebie sam i tylko za to z czago faktycznie korzysta. Nastawieni byliśmy na wędrówkę z plecakiem i poruszanie się lokalnymi środkami transportu bez wcześniejszych rezerwacji, trasą którą wspólnie przed wyprawą wcześniej ustalimy. Zadziałało i funkcjonuje do tej pory.

Okazało się jednak, że jest też inna grupa turystów, którzy chcą Peru wycieczki lub wycieczki do Peru, czyli podróżowania w bardziej komfortowych warunkach z prywatnym samochodem na całą trasę, walizkami i rezerwacją dobrych hoteli. Organizujemy takie Peru wakacje z przyjemnością głównie dla rodzin i grup dobrych znajomych.

Obie grupy łączy jedno: niechęć do podróżowania z biurem podróży. To ludzie ceniący sobie wolność i niezależność, kreatywni, pomysłowi, zrażeni do podróżowania w dużych grupach, zwiedzania na komendę, sztywnego programu i niepewnych towarzyszy podróży.

Przekrój osób które zdecydowały się z nami zobaczyć Peru jest tak różnorodny, że trudno byłoby zdefiniować jeden „typ turysty” zainteresowanego takim sposobem podróżowania i poznawania. Czasami celem wyjazdu wcale nie jest chęć zobaczenia innej kultury i egzotyki, ale chęć nawiązania nowych kontaktów, pewien rekonesans biznesowy i możliwości prowadzenia interesów.

Inną grupę stanowią ludzie zainteresowani emigracją, możliwością zamieszkania, bądz kupna ziemi albo osoby, które na jesieni swojego życia chciałyby osiąść w ciepłym klimacie dookoła mandarynkowych drzewek i owoców mango. Niewiele osób wie, że Polacy mają duże doświadczenie w emigracji do Peru, bo już w dziewiętnastym wieku polscy osadnicy podieli próbę założenia polskiej koloni i osiedlili sie nad brzegami Ucayalii.

Obecnie dzięki pozytywnym zmianom w gospodarce i ekonomii , a przede wszystkim przyjaznemu prawu emigarcyjnemu Republiki Peru, polonia powiększa się z roku na rok osiedlając się niemal w każdym zakątku kraju.

Każdy kto myśli o wyjeździe musi bezwzględnie pamiętać, że tramping to nie wycieczka obiazdowa!  Dlatego osoby decydujące się na wyjazd powinny dysponować pewnym zestawem cech które są pomocne w podróży. Nasze wyprawy są dla:

  • ludzi towarzyskich i bezkonfliktowych,
  • dla pasjonatów poznawania świata z jego zaletami i wadami,
  • dla osób lubiących przebywać w grupie, dzielić się wrażeniami, wymianiać doświadczenia i uczestniczyć w imprezach,
  • dla ludzi elastycznych którzy lubią przygodę, odkrywanie nowych ścieżek, kuchni, zapachów, ciekawych warunków życia lokalnych mieszkańców,
  • dla każdego kto ma choć średnią kondycję fizyczną i lubi aktywny wypoczynek

Jeżeli spełniasz te cechy charakteru to poradzisz sobie doskonale podczas naszych wypraw i przeżyjesz przygodę życia.

Sidebar