Polacy w Peru

Jesteśmy Polakami w Peru i Peruwiańczykami, którzy na stałe mieszkają w tym pięknym kraju

Macchu Picchu czyli Maczu Pikczu
Wyprawa do dżungli w Iquitos dla grupy Polaków
Wycieczka fakultatywna na rafting w Arequipie
Polski przewodnik w Peru organizator wyjazdów do Peru bez biura podróży

Jesteśmy Polakami w Peru i Peruwiańczykami którzy na stałe mieszkają w tym pięknym kraju. Wspólnie postanowiliśmy stworzyć agencję trampingową dla każdego kto chce zobaczyć Peru prawdziwe, czyli takie jakie znamy my mieszkając tu na co dzień.

Połączyliśmy nasze doświadczenie zawodowe, kontakty na miejscu i fascynację odkrywania Peru, co pozwoliło zbudować nam zespół pasjonatów zakochanych w wycieczkach po  Peru którzy pokażą Wam ten kraj od strony powiązań rodzinnych, antropologii kultury, historii konkwisty i współczesnego biznesu.

Mamy wśród nas pilotów wycieczek turystycznych i lokalnych przewodników z każdej części Peru. Jest lingwista badający rdzenne języki Amazonii i archeolog kultur przed inkaskich. W naszej drużynie znajdziesz osobę zajmującą się importem i eksportem do/z Peru zdrowej żywności, profesionalistę od kupna ziemii i nieruchomości, eksperta od ziołolecznictwa i szamanizmu z ceremonią ayawaski włącznie.

Mieszkamy tu w kraju Inków od zawsze lub wybraliśmy go jako swoją ojczyznę zakładając rodziny. Jesteśmy „wżenieni” w peruwiańskie społeczeństwo, styl myślenia, spojrzenie na świat i sposób bycia. Dzięki temu znamy ten kraj od ”podszewki” z jego dobrymi i złymi stronami, egzotyką, tradycją i historią które przyciagają podróżników z całego świata.

Jesteśmy tutejsi co chyba najważniejsze jeśli chce się poznać Peru prawdziwe, bo żaden pilot, czy przewodnik wynajmowany przez biura podróży tylko po to, aby poprowadzić grupę po danym kraju nie pokaże Wam tego co mieszkaniec tego kraju, tubylec, znający miejsca niedostępne dla zwykłego turysty, opowiadając przy tym o wierzeniach przodków, zapraszający do własnego domu i troszczący się o Wasze  bezpieczeństwo.

Nasze wyprawy mają charakter przygodowy, wędrujemy z plecakiem subiektywnie odkrywając piękno tego kraju, zostajemy dłużej w miejscach które nam się podobają, jedziemy dalej gdy tego wymaga sytuacja.

Korzystamy z lokalnych środków transportu, najczęściej autobusu, taksówki, rikszy, czy pociągu, bo każdy transport jadący do celu jest dobry. Czasami wynajmujemy busa dla całej grupy na jakiś odcinek lub transport prywatny na całą trasę.  Wychodzimy z założenia, że poznać kraj można tylko zachowując się tak jak jego mieszkaniec, korzystając z miejsc gdzie zatrzymuje sie na nocleg, sposobów w jaki podróżuje, jadając w jego restauracjach i bawiąc się na rodzimych fiestach.

Jesteśmy u siebie więc doskonale znamy miejsca turystyczne gdzie zwiedzającego „wyciska się” z pieniędzy jak limonkę podsuwając podrobioną cepelię, czy przebierając tubylca za przedstawiciela dzikiego plemienia. Z nami nie pozwiedzasz „po japońsku” klikając szybko kilka zdjęć i pędząc do następnej atrakcji klimatyzowanym autobusem.

Zależy nam, abyś w Peru poczuł się jak u kogoś z rodziny, a nie na wycieczce z biura podróży! Jadąc z nami jesteś u kuzyna, brata, kumpla który pokazuje Ci miejsce swojego zamieszkania z którym odwiedzisz sąsiada, zajrzysz na lokalne targowisko.  

Organizujemy wyprawy do Peru i Boliwii nie tylko dla małych grup, ale również klientów indywidualnych, każdego kto jest „młody duchem” i ma pasję poznania. Nie musisz już się martwić, że nie masz towarzysza podróży, bo on jest już tu w Peru.  Pozwala to zaoszczędzić pieniądze i ułatwia wyjazd.

Zapraszamy do przejrzenia naszej strony, która jest przygotowana w taki sposób, aby każda zakładka wyjasniała sposób w jaki podróżujemy, miejsca które możemy zobaczyć i propozycje tras. Zakładki poziome udzielają podstawowych informacji o Peru, sposobie przygotowania się do podróży, oraz ułatwiają kontakt z nami.

Rozmowa i poznanie drugiego człowieka stanowi jedną z podstaw naszych podróży, także zapraszamy do zrobienia tego co najważniejsze, uczynienia pierwszego kroku przyszłej przygody i kontaktu z nami, choćby internetowego.