+ 51 950 829 369

  • facebook
  • youtube
  • instagram

Zespół

Polscy przewodnicy w Peru

Polacy w Peru. Organizatorzy tanich wyjazdów po Peru, Boliwii i Kolumbii

Pomysłodawca projektu

Javier Anather Isla Ureta

Pochodzi z miejsca gdzie diabeł mówi dobranoc, a Brazylijczycy uprawiają orzeszki ziemne, z serca peruwiańskiej  selvy miejscowości Iberia. Tam właśnie razem z lokalnymi  Ganaderos  zajmował się wypasem bydła zwiedzając przygraniczne tereny Boliwii jak i przyrządzał  brebaje mieszając zioła i korzenie amazońskich roślin.

U brazylijskich brujos  ( czarowników) poznawał ceremonię  ayawascaPoszukiwacz złota, nieoceniony znawca peruwiańskiego pogranicza, zawsze żądny wiedzy. Spytajcie go o legendę Chullachaquia zawsze zostanie w waszej pamięci.

Przewodniczka w kanionie Colca
Przewodnik

Celedonia Selene

Pochodzi z Cusco, ale obecnie jest oficjalnym przewodnikiem po okolicach Arequipy i kanionie Colca. Jej atutem jest mówienie w języku quechua, którym posługiwali się Inkowie, ale na potrzeby turystów doskonale daje sobie radę z angielskim.
Ukończyła instytut Elmer Faucet w Arequipie, lubi odkrywać nowe miejsca i uczyć się języków. Zabierze Was na obserwowanie kondorów, opowie o inkaskiej mitologii i poczęstuje drinkiem z kaktusa.

Przewodnik

Adolfo Lara

Ukończył uniwersytet peruwiański Cayetano Heredia, obecnie pracuje jako koordynator projektu Viva Informado i mieszka w Limie. Prowadzi grupy trampingowe zainteresowane zwiedzaniem selva alta, czyli dżungli wysokiej. Dystrykty Junin i Ucayali  pełne upraw kawy, mango, pomarańczy nie mają przed nim tajemnic.

Chętnie witany w szczepach indian Shipibo w okolicach Pucallpy poznawał u nich tajemnice oswajania dzikich zwierząt, przygotowywania  leczniczych wywarów i używania różnych odmian tytoniu w celach ceremonialnych. Mówi po angielsku, hiszpańsku i portugalsku, pasjonat egzotycznej fotografii. Doskonały tancerz, poznacie z nim Limę by night, najlepsze taneczne kluby stolicy,  ćwicząc cumbie i bawiąc się w rytmie marinery. 

Przewodnik z dżungli
Założyciel peruexpedicion

Marcin Mentel

Pilot (freelancer), przewodnik zakochany w odkrywaniu Peru, zwłaszcza wschodniej strony Andów. Studiował polonistykę i wychowanie fizyczne.

Jako jeden  z niewielu Polaków zagrał w kilku epizodach peruwiańskich telenoweli. Mieszkał w Niemczech i Anglii gdzie  poznawał tajniki turystyki i zarządzania.

Porozumiewa się po polsku, angielsku i hiszpańsku. Prowadzi grupy po Peru, Boliwii, Kolumbii i Ekwadorze. W czasie wolnym włóczy się po Ameryce Południowej z plecakiem wyznaczając nowe szlaki turystyczne. Prowadzi ciekawego bloga o Peru: Wycieczka do Peru  Lubi rum, książki i latynoskie piękności. Mieszka w Limie.

Przewodnik/ Wsparcie zdalne

Mirosław Rajter

Mirek poznał więcej języków niż każdy z nas ma palców u rąk i nóg, w tym: aramejski, perski, chiński i nadal mu mało. Jeździ więc po Peru i poznaje kolejne, tym razem języki rdzennych mieszkańców Ameryki. Językoznawca, dokumentalista i pasjonat kamery, kręci swoje reportaże z tej części świata.

Od 2006 roku mieszka i pracuje z rdzennymi narodami w Peru, które zna jak mało kto. Realizuje prace badawcze, projekty filmowe, wydawnicze, rolnicze, turystyczne, eksploracyjne. Mieszka w Świętej Dolinie Inków. Zajmuje się importem i eksportem zdrowej żywności, założył własną markę kawy: http://machupicchu.pl/index.php/pl/ Uczestniczył bezpośrednio w poszukiwaniach zaginionych polskich kajakarzy nad Ucayali, obecnie stara się wydać swoją książkę.

Przewodnik po rio Marańon i Koldylierze Kondora

Sergio Wisum Impi

Słyszeliście o słynnych łowcach głów? Sergio jest rdzennym mieszkańcem departamentu Amazonas społeczności Awajun i Wampis. Zabierze Was na niebezpieczne pogranicze Peru i Ekwadoru, nad rio Marańon. Jest założycielem Collective Institute Of Amazonian Development IDEA, studiował na Uniwersytecie San Marcos w Limie, mówi rdzennymi językami indian Awajun i Wampis. Mieszka w Tsamajain w prowincji Condorqanqui promując turystykę regionu, chroniąc przyrodę i broniąc lasów deszczowych.

Przewodnik po amazońskiej dżungli

Raul Alava Torres

Interesują Was szamańskie ceremonie takie jak ayawasca lub żaba Kombo? A może chcecie popływać z różowymi delfinami w Amazonce, złapać kajmana, tarantulę, złowić piranie?

To tylko mała część przygód które przeżyjecie z Raulem. Mieszka w Iquitos, a operuje na terenach rezerwatu Pacaya Samiria i ziemii niczyjej, trójkąta przemytników pomiędzy Peru, Kolumbią i Brazylią. Zajmuje się naszymi grupami w puszczy amazońskiej , załatwia zioła, poluje, prowadzi interesy z rdzennymi indianami Bora Bora i Yaguas.

Przewodnik

Yonatan Oscar Coyla Charca

Słyszeliście legendy o Wirakoczy i wyspie Słońca na jeziorze Titikaka? Prosto z tych legend wywodzi się Yonatan, nasz człowiek z Puno i boliwijskiego pogranicza. Urodził się na pływających wyspach Uros, mówi językiem ajmara, którym posługiwali się twórcy cywilizacji Tihuanaco i Puma Punku.

Jezioro Titikaka nie ma przed nim tajemnic, podobnie jak wszystkie archeologiczne perełki dookoła typu Sillustani, Amaru Muru wliczając w to miejsca po stronie boliwijskiej. Ukończył Instytut Technologiczny w Puno, od kilku lat jest licencjonowanym przewodnikiem po regionie Puno. Gra w piłkę nożną i ma „żelazne płuca” co nie jest łatwe na tej wysokości.  Z Yonatanem poznacie wszystkie tajemnice jeziora Titikaka po hiszpańsku i po angielsku, a wieczorami zabierze Was na rozgrzewające drinki z dodatkiem ziół pozwalające przetrwać chorobę wysokościową.

Sidebar