+48 501 751 956

  • facebook
  • youtube
  • instagram

Peru atrakcje

Peru mapa i atrakcje turystyczne

Na mapie Peru zaznaczyliśmy najsłynniejsze atrakcje. To tylko znikoma część tego co Peru oferuje. Musicie wybrać atrakcje, które chcecie zobaczyć bo nie da się odwiedzić wszystkiego na jednym wyjeździe

Największe miasto w Amazonii -Iquitos

Iquitos

Miasto w dżungli nad Amazonką bez dostępu drogą lądową. Polecane wszystkim chcącym poczuć amazońską dżunglę. Odwiedzanie rdzennych Indian, ceremonie szamańskie, łapanie piranii i chodzenie z maczetą po lesie deszczowym
W Peru nad morze tylko na północ do Mancora

Mancora

Najlepsze plaże i ciepły ocean. Chcecie w Peru odpocząć po podróży? Tylko tam. Całe peruwiańskie wybrzeże to pustynia i zimna woda. W Mancora woda jest ciepła, możecie serfować, łowić ryby i poleżeć na plaży z dobrym drinkiem w ręku.
Atrakcje turystyczne północnego Peru to Lambayeque i piramidy Tucume

Lambayeque

Miejsce wypadowe do perełek archeologicznych: Tucume- 26 piramid na pustyni i Sipan- grobowca kultury Moche. Jak chcecie wiedzieć jak wyglądało Peru przed Inkami to wiecie gdzie jechać.
Peru północne i jego atrakcje turystyczne

Chachapoyas

Jedno z najstarszych peruwiańskich miast i jeszcze starsza kultura Ludzi Chmur. Twierdza Kuelap to północne Machu Picchu, sarkofagi Karajita i wodospad Gocta to atrakcje regionu. Tam nie da się nudzić.
Cajamarca centrum kolonialne wpisane na listę Unesco, warto zobaczyć

Cajamarca

Miasto z bogatą historią. Tu pojmano inkaskiego wodza Atahualpę, który zaoferował za swoje uwolnienie wypełnienie komnaty złotem. Centrum historyczne wpisane na listę Unesco. Słynie z barwnego karnawału, gorących źródeł i kompleksu archeologicznego Cumbemayo.
Zwiedzanie Chan Chan na północy Peru jest obowiązkowe

Chan Chan

Ruiny największego miasta wybudowanego z gliny epoki prekolumbijskiej w całej Ameryce Południowej. Starożytna kultura Chimu. Niedaleko świątynie Słońca i Księzyca. Warto, oj warto.
Pucallpa nad Ucayali w centralnym Peru

Pucallpa

Miasto nad rzeką Ucayali, terytorium Indian Shipibo. W dzielnicy Yarinacocha można popływać z różowymi delfinami, lub wziąć udział w ceremoniach szamańskich. Można też popłynąć w 4/5 dniowy rejs barką do Iquitos.
Trekkingi w Peru w okolicach Huaraz należą do najlepszych z możliwych

Huaraz

Mekka wszystkich którzy lubią chodzić po górach. Kordyliera Blanca kryje w sobie wiele tras trekkingowych, Laguna 69, lodowiec Pastoruri i wiele sześciotysięczników. Wspinacze i alpiniści- pozycja obowiązkowa!
Miejsce archeologiczne Chavin de Huantar wpisane na listę Unesco

Chavin de Huantar

Stanowisko archeologiczne kultury Chavin wpisane na listę światowego dziedzictwa Unesco.
Blisko Limy centrum archeologiczne Caral z piramidami na pustyni

Caral

Najstarsze miasto Ameryki. Kompleks archeologiczny obejmujący piramidy, świątynie, place, kultury Caral Supe zamieszkany 3 tyś. lat p.n.e. czyli starszy od egipskich piramid! Położony 3 godz. jazdy od Limy w sam raz na całodniową wycieczkę.

La Merced

Miasteczko w dolinie Chanchamayo, w dżungli wysokiej, tak zwanej selva alta. Piękne wodospady, Indianie Ashaninka, plantacje kawy, kakao i cytrusów. Dżungla położona najbliżej Limy dla każdego ciekawego życia peruwiańskiej prowincji.
Podróż wzdłuż kolei Malinowskiego do doliny Chanchamayo

Kolej Malinowskiego

Trasa słynnej kolei trans andyjskiej zaprojektowanej przez Ernesta Malinowskiego. Biegnie z Limy do miasta Huancayo. Widowiskowa droga warta przejechania prywatnym samochodem z postojami na punktach widokowych.
Turystyczna dzielnica Limy- Miraflores polecana na nocleg

Lima

Stolica Peru. Konglomerat tradycji, wierzeń i ludzi przybyłych z różnych części kraju. Mnóstwo perełek kultury i architektury, muzeów i życia ulicy z pysznym jedzeniem, latynoskimi klubami i chaosem na ulicach. Warto zwiedzać z kimś kto tam mieszka.
Podróż do dżungli w Puerto Maldonado

Puerto Maldonado

Miasto w dżungli pod granicą z Boliwią nad rzeką Madre de Dios. Dobre na wypady do Rezerwatu Narodowego Tambopata, obserwacje papug, ceremonie szamańskie, spacery po dżungli i obserwacje przyrody.
Historyczne centrum Ayacucho w drodze do Cusco

Ayacucho

Miasto kościołów, stolica sztuki ludowej i rzemiosła. Musicie tu przyjechać na Karnawał lub Wielki Tydzień, oba wydarzenia zostały uznane za Dziedzictwo Kulturowe Narodu. Do tego kompleks archeologiczny Wari i baseny Millpu.
Widok na Machu Picchu o poranku

Machu Picchu

Ruiny zaginionego miasta w dżungli, jeden z siedmiu nowych cudów świata i symbol Peru. Niedaleko mieszczą się ruiny Choquequirao równie pięknie położone i mniej znane wymagające 4 dniowego trekkingu.
Maras to inkaskie tarasy laboratorium

Święta Dolina Inków

Najważniejsze miejsce inkaskiego imperium. Dolina rzeki Urubamba zabezpieczona miastami Pisac i Ollantaytambo, obowiązkowa pozycja podczas zwiedzania Peru.
Inkaskie ruiny Choquequirao podobne do Machu Picchu

Pisac

Inkaskie miasteczko położone godzinę drogi od Cusco. Warto odwiedzić indiański targ rzemiosła, warto zwiedzić twierdzę górującą nad miastem i zejść z niej spacerem szczytami okolicznych wzgórz do miasta.

Cusco

Archeologiczna stolica Ameryki Południowej i Tawantisuyo, czyli państwa Inków. Tu na pewno nie będziecie się nudzić. Spokojnie można spędzić kilka dni.
Kolorowe góry Vinicunca niedaleko Cusco

Kolorowe Góry

Vinicunca lub Palcoyo, różnokolorowe formacje skalne będące hitem ostatnich lat. Wyprawa na nie wymaga aklimatyzacji, bo trekking przebiega powyżej 5 tyś. metrów nad poziomem morza.
Reserva Nacional de Paracas i klify

Pisco/Paracas

Park Narodowy Paracas, rejs na wyspy Islas Ballestas, ruiny Tambo Colorado i kuchnia złożona z owoców morza. Do tego koniecznie impreza z muzyką afro peruwiańską o nazwie Festejo na której używają instrumentu Cajon. I wiecie, że żyjecie.
Plac główny i muzeum kamieni w Ica

Ica

Stolica peruwiańskiego wina i pisco- narodowego alkoholu Peruwiańczyków. Tu pragnienie Wam nie grozi. Do tego wizyta w Oazie Huacachina i rajd po wydmach, muzeum kamieni na których dinozaury są wygrawerowane wraz z ludźmi i okoliczne winiarnie.
Loty nad Nasca i pustynią z tajemniczymi geoglifami

Nazca

Starożytna kultura Nazca z miejscem archeologicznym Cahuachi i piramidami na pustyni. Tajemnicze rysunki- geoglify widziane dobrze tylko z awionetki i inkaskie akwedukty.
Plaża nad oceanem w Peru

Puerto Inca

Dawnej inkaski port, teraz ruiny, ładna plaża i super miejsce na odpoczynek, obiad i owoce morza.
Zwiedzanie kanionu Colca i punkt widokowy

Chivay/kanion Colca

Jeden z najgłębszych kanionów na ziemi, dobre miejsce na trekkingi i obserwowanie kondorów. Gorące wulkaniczne źródła, stada lam i alpak i prześliczne górskie krajobrazy.
Wycieczki w Puno do miejsc archeologicznych

Sillustani

Preinkaskie cmentarzysko plemienia Kolla mówiącego językiem ajmara. Bardzo uroczo położone nad jeziorem Umayo charakteryzujące się grobami w formie wież, tak zwanych Chullpas. Warto.

Puno/jezioro Titikaka

Drugie co do wielkości jezioro w Ameryce Południowej wokół którego zamieszkiwało wiele starożytnych kultur zostawiając archeologiczne perełki: Tihuanaco, Puma Punku, Wari, Amaru Muru. Wizyta na trzcinowych pływających wyspach Uros, Amantani lub świątyni płodności Chucuito.

Arequipa

Peruwiański Kraków to określenie na wyrost, ale coś w tym jest. Starówka, muzea, kościoły, kluby nocne, studenckie miasto. Przez 3/4 dni nie będziecie się nudzić, a i zamieszkać warto. Baza wypadowa do kanionu Colca i na okoliczne wulkany.
Sidebar